Nurkowanie na Filipinach

11 maj 2013.

188
com_content.article
(7 razy zagłosowano, średnia ocena 4.43 na 5)
Nurkowanie na Filipinach4.43 out of 50 based on 7 voters.


Wiele osób uważa, że nie ma lepszego miejsca do nurkowania niż wybrzeże filipińskie. Woda jest tu ciepła i przejrzysta, a ilość bajecznych raf koralowych i statków – imponująca.

Filipiny | W wodach Filipin żyje około 3 tysiące ryb
Filipiny | W wodach Filipin żyje około 3 tysiące ryb (by peredin )

Raj dla nurków

Filipiny to kraj położony na ponad 7 tysiącach wysp. Jest to raj dla miłośników nurkowania. Średnia roczna temperatura powietrza oscyluje w granicach 27 stopni Celsjusza, natomiast wody – od 26 do 30 stopni Celsjusza.

W wodach Filipin żyje około 3 tysiące ryb, a także niemal 450 gatunków korali. Zobaczyć też tu można: manty, rekiny czy kosogony.

Nurkuje się zazwyczaj z: motorówek, łodzi safari, a także samodzielnie wykonanych przez Filipińczyków łodzi banka.

Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, w których warto oddać się swojej pasji, jaką jest nurkowanie.

Coron

Najchętniej odwiedzanym miejscem przez nurków jest zatoka Coron. Zobaczyć tu można nie tylko imponujące rafy koralowe, ławice ryb i inne morskie zwierzęta, ale też japońskie wraki z II wojny światowej.

Warto też wybrać się na podwodną wycieczkę po Apo Reef, które znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO lub Anilao, gdzie zobaczymy niebieskie ośmiornice.

Filipiny | Żółw morski
Filipiny | Żółw morski (by peredin )

Cabilao

Miłośnicy nurkowania zachwyceni będą wyspą Cabilao. W otaczających ją wodach spotkamy rekiny młoty, węże morskie, pigmejskie koniki morskie oraz ławice barakud. Zobaczymy tu też przepiękną rafę koralową oraz makro.

Moalboal

Kolejnym popularnym miejscem wśród nurków jest miasteczko Moalboal na wyspie Cebu. Nurkując spotkamy wspaniałe ławice ryb, żółwie, a także rekiny wielorybie. Można zanurkować tu w tunelu zwanym Cathedral.

Malapascua

Wyspa Malapascua stała się popularna w latach 90-tych, głównie dzięki idealnym miejscom do nurkowania. Zobaczymy tu wspaniałe rafy (w tym miękkie korale), rekiny manty czy kosogonogi. Osoby pragnące zobaczyć coś więcej zachwyci wrak Dona Marilyn oraz Tapilon.

Filipiny | Filipiny to raj dla miłośników nurkowania
Filipiny | Filipiny to raj dla miłośników nurkowania (by peredin )

Tubbataha Reef

11.08.1998 roku Tubbataha Reef została uznana za Narodowy Park Morski i wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Bogactwo i różnorodność gatunków morskich zachwyci nie jednego miłośnika nurkowania.

Niestety, Rafa Tubattaha dostępna jest dla nurków jedynie od marca do maja.

Bezpieczeństwo

Decydując się na nurkowanie warto mieć ubezpieczenie medyczne oraz ubezpieczenie nurkowe. Honorowane są ubezpieczenia DAN.